Erich Maria Remarque
Remark v jeho „Arc de Triomphe“ doslova spieva Ódu o calvadose. Keďže jeho hrdina mal s spisovateľom veľa spoločného, calvados začali považovať za ho obľúbený nápoj. Remark sám však pri práci na adaptácii „Arc de Triomphe“ poznamenal, že podstatný rozdiel medzi ním a Ravikom je práve to, že spisovateľ nenávidí calvados. Remarque sám miloval piť víno.
Kardinál Richelieu
Vďaka Richelieu vo Francúzsku sa začala rozvíjať kultúra jedla a pitia. Kardinál bol veľkým znalcom francúzskych vín, uprednostňoval ich dodanie do svojho stola z provincie Bordeaux.
Vladimir Ulyanov (Lenin)
Vodca svetového proletariátu bol veľkým milovníkom piva.
Johann Wolfgang von Goethe
Spisovateľ raz mal možnosť ochutnať franské víno z Bavorska, a od tej doby sa stal jeho najhorlivejším obdivovateľom. Každoročné objednávky francúzskeho vína do domu Goethe boli asi 900 litrov.
Salvador Dali
Brilantný umelec bol známym milovníkom ružovej cavy – španielskeho šumivého vína. Dali veril, že cava mu pomohla objaviť nové aspekty talentu.
Vincent van Gogh
Impresionista bol obdivovateľom absinthu, uprednostňoval tinktúru paliny pred všetkými ostatnými alkoholickými nápojmi. Absint bol medzi jeho súčasníkmi veľmi populárny.
Ernest Hemingway
Spisovateľ pil celkom veľa, zatiaľ rozsah jeho alkoholických preferencií bol veľmi široký. S rovnakým potešením mohol konzumovať víno, daiquiri, mojito a vermut. Hemingway vytvoril svoj vlastný koktail a dal mu meno jednej z jeho diel, Smrť po poledni. Na Kube, v bare, kde spisovateľ často bol, sa nachádza pomník Hemingwayovi, pred ktorým je denne postavená čerstvo pripravená daiquiri.
Oscar Wilde
Oscar Wilde uprednostnil absint a šampanské pre všetky ostatné nápoje. Absint spisovateľ preferoval za jeho halucinogénne účinky. Šampanské, podľa spisovateľa, robilo jeho život jasnejším a elegantnejším.
Edgar Allan Poe
Najčastejšie on pil brandy. Ďalším prostriedkom inšpirácie pre spisovateľa bol egg-noh. Tento nápoj sa dokonca spomína v príbehu „Studňa a kyvadlo“ ako nástroj mučenia.